Nowa szkoła w Żukowie ma naszą nową pracownię terminalową którą chroni Protecti. Żukowo to wieś w północnej Polsce położona w powiecie sławieńskim. Po kilku latach budowy kompleksu edukacyjno-sportowego w Żukowie, nadszedł etap wyposażenia pracowni szkolnych. Wyposażenie i konfigurację pracowni komputerowej powierzono firmie COMDREV.PL.

Pracownia komputerowa została wyposażona w 29 stanowisk opartych o nasze terminale. Dodatkowo dostarczono 9 komputerów All-In-One Lenovo S500z. Stanowiska komputerowe korzystają z oprogramowania Microsoft Office udostępnianego w trybie pracy terminalowej z wykorzystaniem serwera Lenovo X Series. Dostarczony serwer pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Server 2016. Środowisko sieciowe realizuje połączenia terminali, komputerów i serwera w spójną infrastrukturę z wykorzystaniem przełączników sieciowych 48- i 24- portowych. Meble w pracowni komputerowej powstały we współpracy ze szczecinecką firmą Stanley.

W celu ochrony sieci przed dostępem do niepożądanych treści, inwestor początkowo zdecydował się na zakup urządzenia UTM (Universal Threat Management) z pakietem licencji. Koszty urządzenia wraz z licencjami okazały się bardzo wysokie. COMDREV.PL jako dostawca usługi Protecti przedstawił ofertę wykorzystania usługi filtracji stron internetowych, która z powodzeniem zapewnia ochronę przed dostępem do niepożądanch treści. Protecti jest usługą służącą do blokowania dostępu do stron internetowych. Działa bez potrzeby instalacji na komputerze użytkownika. Wszystkie operacje związane z konfiguracją usługi odbywają się w dowolnej przeglądarce internetowej. Bazy zagrożeń systemu Protecti są budowane ręcznie, co zapewnia najwyższą jakość, szczególnie w odniesieniu do krajowych zasobów sieci Internet. Wśród kategorii blokowania pojawiają się narkotyki, seks, alkohol, serwisy społecznościowe, gry online i wiele innych. Protecti w pełni zabezpiecza styk pracowni komputerowej z Internetem i chroni uczniów przed niepożądanymi stronami internetowymi.

Z raportu „OCENA PORÓWNAWCZA BAZ DANYCH SYSTEMÓW FILTRACJI URL” opublikowanego we wrześniu 2017 jednoznacznie wynika, że jakość baz danych URL oferowanych przez Protecti, zdecydowanie przewyższa konkurencyjne rozwiązania.

Klient:Szkoła Podstawowa w Żukowie, Żukowo 65,76-124 Żukowo
Integrator: COMDREV.PL Sp. z o.o., Plac Winniczny 12, 78-400 Szczecinek

Skomentuj

Szkoła w Żukowie – innowacyjna pracownia z Protecti